Svět Potravin

Únor

Recepty na rychlá a chutná jídla

10.2.2016 | Redakce recepty

Pokud nechcete přípravou jídla strávit soustu času, mohou vás inspirovat následující recepty Dione. Plněné cukety budete mít za hodinku hotové a spolehlivě vás nasytí. Když je pokaždé ochutíte jiným kořením nebo podáte jinou přílohu, budou vás dlouho bavit.

Základní recept na plněné cukety

Suroviny: 6 středně velkých cuket, 1 balení Exclusive polévkové směsi Dione 350 g, 500 g mletého masa, 2 vejce, sůl, koření dle chuti

Postup: Cukety si omyjte, rozpůlte a lžící vydlabejte měkký střed se semínky. Potom smíchejte mleté maso s Exclusive polévkovou směsí Dione. Vzniklou směs okořeňte a přidejte do ní vejce. Rovnoměrně s ní naplňte vydlabané cukety. Naplněné cukety pečte ve vyhřáté troubě 40 minut. Podávat je můžete s vařeným bramborem nebo třeba bramborovou kaší.

Pudinková roláda s jahodami Dione Extra.
Suroviny:
 6 vajec, 1 balení Jahod Dione Extra 750g, 15 dkg cukru moučka,
15 dkg hladké mouky, 300 ml mléka, 1 vanilkový pudink, 15 dkg másla

Postup: Začněte tím, že si ze žloutků a cukru vyšleháte pěnu. Do té pak přidejte hladkou mouku, vznikne vám tak těsto. Z bílků potom ušlehejte sníh, který lehce vmíchejte do těsta. Plech vyložte pečícím papírem a těsto na něj rozetřete. Dejte péct do trouby při 180° C na asi 10 min. To je přesně doba na přípravu náplně do rolády. Uvařte vanilkový pudink, do kterého po vychladnutí vmíchejte měkké máslo. Těsto po vychladnutí namažte připravenou pudinkovou náplní, na kterou ještě pokládejte na půlky nakrájené jahody Dione Extra.

Opatrně vše zatočte do rolády a dejte ztuhnout do lednice. Potom roládu krájíte na plátky. Pokud máte doma mátu nebo meduňku, můžete dezert ozdobit čerstvými bylinkami.

Značka Dione nabízí kromě ovocných a polévkových směsí i různé zeleninové směsi, které při přípravě jídel oceníte každý den.

 

http://www.svet-potravin.cz/clanek.aspx?id=5625

Související produkt