Ladynet.cz

Únor

Dione – Zjednodušte si práci v kuchyni díky kvalitním českým produktům Dione

Najíst se rychle a zároveň zdravě často může být obtížné. Je proto dobré mít v zásobě pár osvědčených receptů, které nevyžadují dlouhé přípravy, ingredience na ně máte vždy doma a jsou nutričně vyvážené.

Jedním z takových příkladů je recept na Selskou omeletu. Budete na ni potřebovat:

1 balení Selské směsi Dione

dále rostlinný olej, 3 vejce, vodu, sůl, pepř, petržel, 100 g strouhaného sýra

Nejdříve na pánvičce orestujte Selskou směs Dione. Pak si připravte klasický základ pro vaječnou omeletu (rozšlehejte 3 vejce s 3 polévkovými lžícemi vody, přidejte špetku soli a pepře a nasekané bylinky). Základ vlijte na rozpálenou pánev, posypte sýrem a nechte ztuhnout. Na polovinu omelety naskládejte předem připravenou zeleninovou směs, v polovině přehněte a můžete podávat.

Omeleta se zeleninou je sytá a hotová je do 20 minut. A příště můžete místo Selské směsi Dione vyzkoušet třeba hrášek nebo špenát Dione.

 

Zmrazené směsi české značky Dione jsou obecně skvělým pomocníkem v kuchyni. Všechny produkty pochází z tradičních pěstitelských oblastí jako je Polabí a Litoměřicko. Zelenina je sklízena ve fázi nejvyšší zralosti, kdy má nejlepší chuť, vůni, barvu, ale také obsah nutričních hodnot, hlavně vitamínů a minerálních látek. Ty se v zelenině uchovají díky šokovému zmrazení, které probíhá jen pár hodin po sklizni. Takže můžete mít zeleninu té nejlepší kvality vždy po ruce. Skvělou směsí je např. Exclusive Julienne Dione, která je nařezaná na velmi jemné sloupky. Obsahuje kořenovou zeleninu, proto se hodí jako základ do polévek.

Perfektně ale ladí i s rybou, na zapečené rybí filety si připravte:

2 filety, 1 citrón, sůl, máslo a 1 balení Exclusive Julienne Dione

Dva filety z bílé ryby pokapejte citrónovou šťávou, posolte a vložte na alobal pomazaný máslem. Na filety nasypte zmrazenou zeleninovou směs Exclusive Juliennena kterou ještě položte plátek másla. Alobal zabalte a pečte v troubě při 180° C asi 30 min. Dobrou chuť!

A určitě vyzkoušejte i další produkty, které vám usnadní práci v kuchyni. Směs S rýží Dione obsahuje předvařenou rýži a různé druhy zeleniny, takže se hodí jako zdravá příloha nebo hlavní jídlo pro vegetariány. Uvařená je za 10 minut. Jako lehká příloha je výborná i Brokolice Dionekterá chutná nejlépe krátce povařená.

Orientační ceny produktů:

Exclusive Julienne Dione 20x350g – 21,90 Kč

Brokolice Dione 6x350g – 19,90 Kč

S rýží Dione 15x350g – 28,90 Kč

Selská Dione 8x400g – 29,90 Kč

 

Recepty a více informací o produktech české značky Dione najdete na www.mojedione.cz