Everydaymagazin.cz

Červen

Lehký a rychlý oběd bez zbytečné soli navíc?

 Dione image III

Až trojnásobek doporučeného množství soli spotřebujeme každý den v Česku podle informací Světové zdravotnické organizace. Výsledkem mohou být rozsáhlé zdravotní komplikace od nemocí oběhového systému až po obezitu. Jak ale víme z pohádek, vařit bez soli, to nebude nikdy ono. S naším dnešním receptem však zjistíte, že skvělé jídlo je možné připravit i s malým množstvím soli.

 

Soutěžní otázka:
Jakou novinku můžete nyní od Dione ochutnat? 
a) Na másle s bylinkami a kukuřicí
b) Český hrášek
c) Maliny

 

Správnou odpověď najdete na: www.mojedione.cz


Šest vylosovaných odpovědi odměníme balíčkem mix produktů Dione.

Pište pod heslem "Dione" na e-mail: soutez@everydaymagazin.cz do 15. června 2017

Nezapomeňte uvést celé jméno, adresu a telefonní číslo.
Výherce budeme kontaktovat mailem.

 

Výhercům blahopřejeme: D. K.; M. P.; M. B.; B. J.; M. S.; I. B. - Praha

 

Těstoviny s kuřecím plátkem a Zeleninou na grill Dione Extra polichotí vašim chuťovým buňkám i zdraví. Náš druhý recept odhalí, jak si z klasické pochoutky připravit dezert, za který by se nemuseli stydět ani v těch nejlepších restauracích. Svěží ovocnou chuť mu propůjčí Jahodová dřeň Dione.

 

Perfect Pasta s kurecim platkem a grilovanou zeleninou

Na Perfect Pasta s kuřecím plátkem a grilovanou zeleninou budete potřebovat:

1 balení Zelenina na grill Dione Extra 450 g 
300 g kuřecího masa 
1 balení nudlí Perfect Pasta (nízkokalorické těstoviny) 
grilovací koření bez soli 
sójová omáčku light (světlá) 
olivový olej
sůl
pepř

Perfect Pasta s kurecim platkem a grilovanou zeleninou II

Kuřecí maso lehce naklepejte, obalte v grilovacím koření bez soli a nechte chvíli odpočívat. Na olivovém oleji orestujte směs Zelenina na grill Dione Extra 450 g. Ochuťte grilovacím kořením bez soli. Na oboustranném grilu ugrilujte bez tuku naložené maso. Uvařte nudle Perfect Pasta podle návodu na
obalu. Přesuňte nudle do pánve a s lehkou sójovou omáčkou je osmahněte.

 

Na palačinkové rolky s mascarpone, jahodovou omáčkou a oříšky potřebujete:

Palacinkove rolky s mascarpone jahodova omacka s orisky

2 ks Jahodové dřeně Dione 80 g
300 g mascarpone 
2 až 3 polévkové lžíce cukru moučka
hrst vlašských ořechů na ozdobení

na palačinky:
2 vejce
0,5 l mléka
550 g hladké mouky
sůl

Podle vašeho oblíbeného receptu připravte palačinky z vajec, mouky a mléka. Vyšlehejte mascarpone s moučkovým cukrem. Přidejte zhruba 100 g rozmražené Jahodové dřeně Dione a promíchejte s mascarpone. Krémem potřete palačinky a zarolujte je. Nakrájejte šikmo napůl a ozdobte je na talíři zbylou dření a mletými vlašskými ořechy. Podle chuti můžete nakombinovat s Jahodami dělenými s cukrem Dione nebo s Malinovou dření Dione. Přimíchat můžete rozmrazené Borůvky Dione či Lesní směs Dione. Uvidíte, že se po ovoci jenom zapráší.

NOVINKA Dione Na masle Dione 300 g

Orientační ceny výrobků:
NOVINKA – Na másle Dione 300 g – 24,90 Kč
Kukuřice klasy řezy Dione Extra 450 g - 47,50 Kč
Zelenina na grill Dione Extra 450 g - 45,50 Kč        
Jahodová dřeň Dione 80 g - 17,90 Kč
Jahody v čokoládě Dione 60 ml - 16,90 Kč
Malinová dřeň Dione 80 g - 18,90 Kč
Maliny v čokoládě Dione 60 ml - 16,90 Kč


      


Společnost Agrimex Vestec a.s., vyrábějící produkty značky Dione, oslavila vloni 20let na trhu. K této příležitosti vznikla nová řada zmrazeného ovoce a zeleniny Dione Extra. Tato řada nabízí několik novinek a výhod. Řada Dione Extra je nyní schopna operativně přizpůsobovat gramáže i složení potřebám klienta. Pod tuto značku bylo vybráno jedenáct sortimentních novinek: směsi Minestrone, Ratatouille, Sombrero, Zelenina na grill, Bretaňská, Směs na bramborový salát, jednodruhové Jahody plátek, Švestky půlené, Višně odpeckované, Dýně Hokaido a Kukuřice klasy řezy.
Jakmile bude u těchto druhů, po jejich zavedení na trh optimalizována velikost balení a případné změny ve složení, bude sortiment dále rozšiřován o další novinky. Novinkou je i obal výrobku, na kterém převažují transparentní průhledy do vnitřku tak, aby bylo zřetelně vidět druhové složení, velikost a kvalita komponentů i barevná pestrost směsí.

Sklizenou surovinu Agrimex Vestec a.s. zpracovává v nejmodernějším výrobně-skladovém areálu v České republice, v Panenských Břežanech. Strategická poloha závodu umožňuje zpracování sklizené zeleniny během několika hodin po sklizni. Produkty značky Dione jsou k dostání ve všech běžných potravinových řetězcích jako je např. Albert, Billa, Kaufland nebo Tesco. Recepty a tipy, jak výrobky Dione zpracovat najdete na www.mojedione.cz