Everydaymagazin.cz

Únor

Dopřejte si pořádnou porci vitamínů díky směsím Dione

Ovoce a zelenina je ideálním zdrojem vitaminů. Kde ale v zimě sehnat opravdu kvalitní suroviny? Většina plodů je k nám dovážena z velkých dálek a jejich původem a čerstvostí si tak nemůžeme být jistí. 
Vhodnou alternativou jsou zmrazené produkty české značky Dione. Všechny plody jsou sklízeny ve stavu nejvyšší zralosti a hluboce zamrazovány jen pár hodin po utržení. Uchovají si tak nejen svou přirozenou chuť a barvu, ale i drtivou většinu nutričních hodnot a vitaminů. Produkty řady Dione navíc neobsahují žádné konzervanty ani přidané látky. Vždy si tedy můžete být jisti, že dostanete tu nejvyšší kvalitu.

 

Značka Dione nabízí i různé směsi, které vám usnadní vaření. Vyzkoušejte skvělou směs Exclusive polévkovou Dione. Velice oblíbená je i směs na Lečo Dione. Obsahuje nakrájená rajčata, cibuli a zeleninovou papriku speciálně určenou jen pro lečo. Směs stačí orestovat, krátce podusit, ochutit oblíbeným kořením a večeře může být na stole. Podávejte ideálně s čerstvým pečivem. Pokud máte na přípravu oběda či večeře více času, vyzkoušejte skvělý recept na Asijskou pánev s nudlemi.

 

Přichystejte si:

250 g krůtích prsou
2 lžíce rostlinného oleje                                              
instantní nudle
1 balení Asie Dione
sůl
1 stroužek česneku
chilli

Nejprve si maso nakrájíme na jemné nudličky a orestujeme na pánvi. Než maso změkne, uvařte si instantní nudle. Do pánve s masem vsypte zeleninovou směs Asie Dione, osolte, přidejte stroužek česneku nakrájený na malé kousky a chilli. Restujte dalších asi 5 minut. Na závěr přisypte nudle, promíchejte a můžete podávat. Recept nezabere déle než 25 minut. Bude chutnat i dětem, jen nezapomeňte vynechat chilli.

 

Nebo máte raději sladké? Pak určitě znáte klasický recept na Tiramisu. Zkuste vyzkoušet jeho malinovou variantu. Na asi 6 porcí budete potřebovat:

 Dione maliny 2

90 g krupicového cukru
2 vejce
150 g mascarpone
300 g bílé čokolády
cukrářské piškoty
60 ml mandlového likéru
1 balení Maliny Dione

Dione Maliny
mandlové lupínky

Nejdříve ze všeho utřete cukr se žloutky a lehce promíchejte s mascarpone. Do této směsi pak vetřete 100 g strouhané bílé čokolády a našlehané bílky. Cukrářské piškoty namočte do mandlového likéru. Polovinou piškotů vyložte formu a potřete je polovinou krému. Potom si mírně rozmrazte Maliny Dione. Polovinu jich nasypte do formy, opět poklaďte piškoty, znovu malinami a potřete zbytkem krému. Na závěr Tiramisu posypte zbylou čokoládou a hrstí pražených mandlových lupínků. Dezert si připravte předem, aby mohl zůstat alespoň 4 hodiny v chladu. Potom podávejte.

 

Doporučené ceny produktů:
EXCLUSIVE POLÉVKOVÁ Dione 350g - cena 17,90 Kč
LEČO Dione 350g - cena 18,90 Kč
ASIE Dione 350g - cena 23,50 Kč
MALINY Dione 200g - cena 49,90 Kč

    

Více informací o výrobcích české značky Dione najdete na www.mojedione.cz