everyday magazin.cz

Září

Dione – Připravte své tělo na nový jídelníček zdravou alternativou svíčkové

www.mojedione.cz

Dione image

Když se řekne „jíst zdravě“, většina lidí si představí nevábný salát, po kterém má člověk hned hlad. Nebo  naopak hned vidí oblíbená jídla, která už nebudou moci jíst. Ale pokud se opravdu chcete stravovat zdravě, musí vám jídlo, které si připravujete, chutnat, abyste neměli tendence vracet se k původní stravě. Pokud v této oblasti hledáte inspiraci, vyzkoušejte třeba špagety s krůtím masem nebo FIT svíčkovou s ovesno-bramborovým knedlíkem, recepty najdete níže. V obou receptech hraje velkou roli zelenina a kvalitní maso. S mraženou zeleninou Dione, kterou můžete mít v mrazáku stále, navíc brzy zvládnete podobné recepty vymýšlet sami. Nemusíte ji dlouho složitě rozmrazovat nebo umývat, loupat a krájet. Připravená je za pár minut, takže po ní můžete sáhnout vždy, když nemáte čas, ale nechcete se odbývat hotovkami nebo pečivem.

Kruti na salotkach se spagetami z cernych fazoli

Krůtí na šalotkách se špagetami z černých fazolí není úplně tradiční recept, ale určitě ho vyzkoušejte. Je bohatý na bílkoviny, takže se hodí třeba jako lehká večeře. Budete na něj potřebovat:
200 g krůtího masa
3-4 šalotky
2 stroužky česneku
100 g mraženého českého hrášku Dione
1 oranžovou papriku
sůl
pepř
olivový olej
100 g špaget z černých fazolí
čerstvé bylinky
Krůtí maso si nakrájejte na menší kousky. Osolte, opepřete a dejte stranou. Šalotky s česnekem oloupejte a nakrájejte na plátky, nasypte je na rozpálenou pánev a zakápněte olejem. Chvíli restujte a přidejte maso. V malém rendlíku si v troše vody během chvilky povařte mražený hrášek. Potom nakrájejte papriku na proužky a orestujte ji na troše oleje. Špagety uvařte podle návodu na obalu a podávejte je s dozlatova opečeným masem s česnekem a šalotkami, hráškem a paprikou. Na závěr vše osolte, opepřete a posypte oblíbenými bylinkami. 

Fit svickova 1

FIT svíčková není recept, ze kterého budete mít výčitky. Obsahuje pouze maso, zeleninu, koření a rostlinnou smetanu. Místo houskového knedlíku navíc vyzkoušejte jeho zdravější ovesno-bramborovou variantu. Na 3-4 porce si připravte:
500 g hovězí plece
1 větší cibuli
1 balení Pod svíčkovou proužky Dione
olivový olej
125 ml rýžové smetany Alpro
150 ml kokosového mléka Alpro
koření Divoká směs
Na ovesno-bramborové knedlíky vám budou stačit 4 ingredience:
500 g brambor
100 g najemno namletých ovesných vloček
1 vejce
sůl
Nakrájejte si cibulku a osmahněte ji na trošce olivového oleje. Po chvíli přidejte maso a nechte ho ze všech stran zatáhnout. Do pekáče dejte kapku oleje, osmahnutou cibulku, 1 balení Pod svíčkovou proužky Dione a doprostřed uložte maso. Posypte kořením a dejte péct do trouby na 150 stupňů asi na 2 a půl hodiny. Maso průběžně podlévejte horkou vodou. Zatím co se maso peče, můžete si připravit zdravější variantu klasických knedlíků. Oloupejte si brambory a uvařte je do měkka. Potom je rozšťouchejte a přidejte namleté vločky, vejce a sůl. Z těsta vytvarujte knedlíky, vkládejte je do vroucí vody a vařte podle velikosti asi 10 minut. Když je maso dopečené, vyndejte jej z pekáče, zeleninu přendejte do misky, přidejte smetanu a rozmixujte. Podle hustoty přidejte i kokosové mléko.

Značka Dione nabízí kromě zeleninových směsí i různé polévkové a ovocné směsi, které při přípravě jídel oceníte každý den. 
Orientační ceny výrobků:
Pod svíčkovou proužky Dione 350 g – 18,90 Kč
Český hrášek Dione 350 g – 27,90 Kč
Zelenina na grill Dione Extra 450 g – 37,90 Kč
Lesní směs Dione Extra 500 g – 69,90 Kč

Dione Extra Zelenina na Grill 450g talir       

Společnost Agrimex Vestec a.s., vyrábějící produkty značky Dione, oslavila vloni 20let na trhu. K této příležitosti vznikla nová řada zmrazeného ovoce a zeleniny Dione Extra. Tato řada nabízí několik novinek a výhod. Řada Dione Extra je nyní schopna operativně přizpůsobovat gramáže i složení potřebám klienta. Pod tuto značku bylo vybráno dvanáct sortimentních novinek: směsi Minestrone, Lečo, Ratatouille, Sombrero, Zelenina na grill, Lesní směs, jednodruhové Jahody mražené, Jahody plátek, Švestky půlené, Višně odpeckované, Dýně Hokaido a Kukuřice klasy řezy. Jakmile bude u těchto druhů, po jejich zavedení na trh optimalizována velikost balení a případné změny ve složení, bude sortiment dále rozšiřován o další novinky. 
Novinkou je i obal výrobku, na kterém převažují transparentní průhledy do vnitřku tak, aby bylo zřetelně vidět druhové složení, velikost a kvalita komponentů i barevná pestrost směsí.

Sklizenou surovinu Agrimex Vestec a.s. zpracovává v nejmodernějším výrobně-skladovém areálu v České republice, v Panenských Břežanech. Strategická poloha závodu umožňuje zpracování sklizené zeleniny během několika hodin po sklizni. Produkty značky Dione jsou k dostání ve všech běžných potravinových řetězcích jako je např. Albert, Billa, Kaufland nebo Tesco. Recepty a tipy, jak výrobky Dione zpracovat najdete nawww.mojedione.cz

Související produkt