Every Day Magazín

Únor

Začněte nový rok zlehka – zeleninovými polévkami a ovocnými smoothies

dione 2

Pokud se chystáte po Vánocích a Silvestrovských oslavách odlehčit jídelníček, produkty značky Dione vám v tom pomohou. Mražené ovocné směsi se hodí do rychlých smoothies, které jsou nabité vitamíny. Zeleninové směsi zase oceníte při přípravě polévek a do základů omáček.

Dione image

Začít můžete receptem na višňovo–kokosové smoothie.

Dione Ovocne smoothie visnebily jogurtkokos.mleko

Potřebovat do něj budete:

1 balení Višně odpeckované Dione Extra 450 g
½ šálku bílého jogurtu
½ šálku kokosového mléka
100 ml vody

Višně nechte lehce rozmrznout. Rozmixujte všechny ingredience a podávejte. Hustotu smoothie ovlivňujete poměry tekutin. Pokud byste tedy před tekutým koktejlem dali raději přednost zmrzlině, vodu vůbec nemusíte přidávat. Příště můžete místo višní vyzkoušet třeba jahody nebo maliny, místo kokosového mléka třeba mandlové či rýžové. Fantazii se meze nekladou!

Dynova polevka

Na oběd nebo večeři vyzkoušejte dýňovou polévku. S dýní Dione si ušetříte namáhavé krájení a čištění dýně, takže to bude doslova rychlovka. Na polévku si připravte:

1 balení Dýně Hokaido Dione Extra 450 g
1 cibuli
1 mrkev
1 zeleninový bujón
sůl
pepř
olivový olej
80 g másla
½ lžičky kari
V hrnci si osmahněte na kostičky nakrájenou cibulku. Poté přidejte na kostky mrkve a dýni. Vše orestujte, osolte, přidejte vodu s bujónem a vařte asi 15 minut. Až zelenina změkne, polévku rozmixujte a přidejte kari. Dochuťte solí, pepřem a nechte povařit poslední 3 minuty. Polévku můžete ozdobit zakysanou smetanou, dýňovými semínky a kapkou dýňového nebo olivového oleje.

Image dione1
Orientační ceny výrobků:

Dýně Hokaido Dione Extra 450 g – 29,90 Kč
Kukuřice klasy řezy Dione Extra 450 g – 39,90 Kč
Zelenina na grill Dione Extra 450 g – 29,90 Kč
Višně odpeckované Dione Extra 450 g – 39,90 Kč
 Image DIONE 2
          


Společnost Agrimex Vestec a.s., vyrábějící produkty značky Dione, oslavila již 20let na trhu. K této příležitosti vznikla nová řada zmrazeného ovoce a zeleniny Dione Extra. Tato řada nabízí několik novinek a výhod. Řada Dione Extra je nyní schopna operativně přizpůsobovat gramáže i složení potřebám klienta. Pod tuto značku bylo vybráno dvanáct sortimentních novinek: směsi Minestrone, Lečo, Ratatouille, Sombrero, Zelenina na grill, Lesní směs, jednodruhové Jahody mražené, Jahody plátek, Švestky půlené, Višně odpeckované, Dýně Hokaido a Kukuřice klasy řezy. Jakmile bude u těchto druhů, po jejich zavedení na trh optimalizována velikost balení a případné změny ve složení, bude sortiment dále rozšiřován o další novinky. 
Novinkou je i obal výrobku, na kterém převažují transparentní průhledy do vnitřku tak, aby bylo zřetelně vidět druhové složení, velikost a kvalita komponentů i barevná pestrost směsí.

Sklizenou surovinu Agrimex Vestec a.s. zpracovává v nejmodernějším výrobně-skladovém areálu v České republice, v Panenských Břežanech. Strategická poloha závodu umožňuje zpracování sklizené zeleniny během několika hodin po sklizni. Produkty značky Dione jsou k dostání ve všech běžných potravinových řetězcích jako je např. Albert, Billa, Kaufland nebo Tesco. Recepty a tipy, jak výrobky Dione zpracovat najdete na www.mojedione.cz