Vinobraní Máchovo jezero 2015

Neděli u Máchova jezera si všichni užili
 

V neděli 30. srpna se v areálu hotelu Port na Máchově jezeře uskutečnil již čtvrtý ročník populární akce Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti. Cimbálová muzika a vůně čerstvého burčáku letos přilákaly téměř 2000 návštěvníků, kteří na akci dorazili velmi rozmanitými "dopravními prostředky", pěšky, autem, na kole, jachtou, lodičkou, šlapadlem, výletní lodí Hynek, koloběžkou nebo surfem.  

Kromě vín a viných specialit z Chậteau Valtice si návštěvníci užili také dobroty od Dione. Zmrzlinový stánek byl v horkém dni v neustálém obležení dětí. Měli totiž možnost za hezkou kresbu ovoce nebo zeleniny získat některou z mražených ovocných pochoutek Dione.  A tak zatímco jejich rodiče ochutnávali valtický burčák, nebo se zajímali o recepty z mražené zeleniny Dione, děti nakreslily spoustu opravdu hezkých obrázků. 

Povedlo se počasí, vládla pohodová nedělní atmosféra, kdy návštěvníci mohli zdarma brázdit vody Máchova jezera na výletní lodi Hynek. Zábava se protáhla až do večerních hodin, kdy poslední hosty vyprovázely tóny cimbálové muziky Fjertůšek.

Hlavní organizátor Vinobraní u Máchova jezera, hotel Port, spolu se svými partnery, Chậteau Valtice, Regata Máchovo jezero a Agrimex již nyní zvou na příští jubilejní pátý ročník, který se bude tradičně konat o posledním srpnovém víkendu 2016.