10 + 1 zábavných tipů, jak naložit se svatým Valentýnem, pokud jste single

Je únor, což znamená, že na nás skoro na každém rohu vykukují červená a růžová srdíčka, bonboniéry, kytice nebo výhodné nabídky na nejrůznější aktivity pro zamilované. Spousta lidí oslavy Valentýna odmítá, tento svátek jim přijde jako zbytečný a příliš komerční (je to až třetina všech Čechů), další si naopak tento únorový výbuch emocí plnými doušky užívají. A co dělat, pokud patříte k druhé skupině, chcete se na svátek lásky cítit speciálně a milovaně, ale váš Valentýn není nikde v dohledu? To vůbec nevadí. Valentýna si můžete užít, i když jste single. Jak na to? Čtěte dál!

Bojíte se, že bude vypadat trapně, pokud Valentýna budete oslavovat sami, případně s kamarády a kamarádkami? To je nesmyl, čas od času je nezbytné udělat něco sám pro sebe. Toho se dotýká koncept sebelásky a sebepřijetí, který v žádném případně neznamená sobecké upřednostňování sebe samého nad ostatními. Naopak, je to základ všech láskyplných vztahů, protože pouze v moment, kdy jsme srovnáni se sebou, můžeme dávat lásku, pozornost a respekt ostatním.

Mít sám sebe rád je mnohdy skutečně těžké, zvláště když existují celá průmyslové odvětví postavená na tom, že se člověk cítí nedostatečně. Život s nízkým sebevědomím a malým množstvím sebelásky může být opravdu náročný, v takovém případě jsme k sobě (a často i k dalším lidem) přehnaně kritičtí, vidíme jen špatné stránky, nevěříme ve svůj talent a schopnosti a neustále se srovnáváme s ostatními. A z tohoto srovnání nikdy nevyjdeme dobře. Každý z nás je unikátní a už z tohoto důvodu je porovnávání se úplně zbytečné. Sebeláska a sebepřijetí není přehnaná kritika ani sebechvála, je to zlatá střední cesta, díky níž přijmeme všechny své vlastnosti, ty dobré i ty špatné, se kterými můžeme konstruktivně pracovat a neustále se zlepšovat. I pokud momentálně nemáme nikoho po svém boku, můžeme se cítit milovaně: Sami sebou i svými přáteli nebo rodinou. A s tímto osvobozujícím vědomím si můžeme naplno užívat života.

A zde je několik tipů, jak udělat single Valentýn dnem, na který budete ještě dlouho vzpomínat:

 1. Uspořádejte večeři pro své nezadané kamarádky a kamarády

Setkat se s přáteli a ještě si pochutnat na dobrém jídle: To je dvojitý zásah. Pozvěte lidi, se kterými se cítíte příjemně, pokud uvažujete, co vytvoříte, můžete se inspirovat na našem webu. Recepty, které zde máme, pro nás vytvořila Romana, autorka blogu Na skok v kuchyni, a Míša, stojící za blogem Cooking with Šůša. Receptů zde najdete spoustu, my máme rádi třeba jednoduchého a zdravého lososa se zeleninou Julienne (odkaz) nebo výborný slaný špenátový koláč od Míši. (odkaz)

 1. Sladký život nejen pro zamilované

Sbíhají se vám sliny při pohledu na obrovskou načančanou bonboniéru ve tvaru srdce nebo byste chtěli vyzkoušet upéct  ten dekadentní čokoládový koláč, který jste viděli nedávno na webu? Teď je ideální příležitost si oslavit život. Pro inspiraci opět můžete zůstat na našem portále, najdete zde třeba recept na úžasný tvarohový dortík. (odkaz) Svůj den můžete sladce i začít: třeba díky těmto dechberoucím lívancům (odkaz).

 1. Je to jen pro mě!

Připravte si nebo si kupte vaše oblíbené jídlo, sladkost či víno a nechte si je jen pro sebe. Nemusíte se dělit o jedinou kapku vína, o jedinou hranolku, o jediný čtvereček čokolády. A to je občas hezké. Užijte si to!

 1. Mé krásné já

Dopřejte si v dnešní den nový sestřih, účes v kadeřnictví, ošetření na kosmetice nebo relaxační masáž.

 1. Doma taky dobře

Anebo zůstaňte doma a rozmazlujte se. Dejte si koupel, pleťovou masku, případně si nalakujte nehty.

 1. Vezměte se na večeři

Mrzí vás, že vás nikdo nevezme do vaší oblíbené restaurace? Vezměte se tam sami. Ať už s kamarády nebo jen o samotě, rozhodně nebudete litovat.

 1. Na drink

Anebo zamiřte do svého oblíbeného baru, tento den je skvělou příležitostí pro nezapomenutelný mejdan.  Kdy jindy než dnes byste si měli dát dobrou skleničku slavnostního sektu. Nebo rovnou dvě.

 1. Valentýn s vašimi milovanými

Valentýn je především o lásce. A to nejen o té partnerské, ale i o rodičovské nebo přátelské. Můžete jej proto strávit se svými blízkými, zajděte si na jídlo, na výstavu nebo si udělejte výlet.

 1. Doma za floristu

Milujete květiny, ale od nikoho je nedostáváte? Darujte si je sami. Můžete si koupit buď hotovou kytici, nebo si sestavit vlastní. A v tomto případě aspoň nehrozí, že se nestrefíte do svého vkusu.

 1. Nové věci na obzoru

Zapište se na kurz či hodinu něčeho, co jste zatím nezkoušeli. Ať už je to malování akvarelu nebo nejnovější fitness trend. Spousta lidí bude mít na tento den již plány, takže nebudete mít problém sehnat místo. A třeba objevíte svoje skryté vlohy.

 1. Vyšperkováno

Kupte si pěkný šperk. Proč? Protože vy za to stojíte!