Dort Pavlova s kokosovou šlehačkou, lesním ovocem a jahodovým balzamikem

Dezert
Počet porcí
8

Čas přípravy

120min.

Ingredience

Na korpus: 
205 g bílků (6 - 7 ks dle velikosti)
250 g cukru (použila jsem třtinový mletý i nemletý)
2 lžíce vinného octa 

Na kokosovou šlehačku:
2 kokosová mléka v plechovce (případně 400 ml smetany + kokos. cukr, ale z mléka je top)

Na dokončení:
1 balení mraženého ovoce L
esní směs Dione
3 lžíce javorového sirupu
3 lžíce jahodového balzamika

Související produkt

Postup

Nejprve si předpečte korpus, ideálně den předem, jelikož musí zcela zchladnout. Troubu zapněte na 200°C. Bílky ušlehejte za postupného přidávání cukru do pevného sněhu a ke konci do sněhu zašlehejte vinný ocet. Sníh musí být pevný a lesklý. Na pečící papír si předkreslete kolečka (např. podle talíře), velikost zvolte podle toho, jak velký dort chcete. Já upekla dvě kolečka cca 20 cm, ale množství vám vyjde i na tři tenčí placky. Pečící papír dejte pokreslenou stranou dolů a naneste sníh. Sníh rozprostřete tak, byste neměli rovnou placku, ale jakousi mističku. Teplotu v troubě snižte na 160°C a sněhové korpusy dejte péct. Pečte 1 a 15 minut, během pečení troubu neotvírejte! Z korpusů by se stala tvrdá nízká placka.

Na kokosovou šlehačku si nejdříve dejte vychladit do ledničky kokosové mléko, alespoň o den dříve, ať stihne ztuhnout. Z vychlazeného kokosového mléka seberte pevnou bílou část – kokosovou smetanu a vyšlehejte ji jako klasickou smetanu. Dejte do ledničky.

Na polevu smíchejte javorový sirup s balzamikem. Nakyslé balzamiko v kombinaci s javorovým sirupem je naprosto výborná kombinace, ač se to na první pohled nemusí zdát. Já to miluju i jen tak na lžičku :).

Ovoce nechte min. 20 minut před kompletováním dortu při pokojové teplotě rozmrazit.

A teď můžeme dort kompletovat. Vezměte jednu placku korpusu, naneste 1/2 šlehačky a jednu třetinu ovoce. Přikryjte druhou plackou a naneste zbylou šlehačku a zbylé ovoce, kolik se vejde to dejte. Pocákejte balzamikem se sirupem. Při kompletování nemusíte být úplně pintlich, dort Pavlova je dokonalý svou nedokonalostí.

Z blogu Rebarbora's Kitchen